Sacrae aliquot cantiones 5-6 vv (Jacob Regnart): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
No edit summary |
No edit summary |
||
Line 12: | Line 12: | ||
|align="right"|2. || {{NoCo|Hodie nobis de coelo}} | |align="right"|2. || {{NoCo|Hodie nobis de coelo}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|3. || {{NoCo|}} | |align="right"|3. || {{NoCo|Angelus ad pastores ait}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|4. || {{NoCo|}} | |align="right"|4. || {{NoCo|O admirabile commercium}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|5. || {{NoCo|}} | |align="right"|5. || {{NoCo|Reges terrae congregati sunt}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|6. || {{NoCo|}} | |align="right"|6. || {{NoCo|Nunc dimittis}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|7. || {{NoCo|}} | |align="right"|7. || {{NoCo|Tribulationes cordis mei}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|8. || {{NoCo|}} | |align="right"|8. || {{NoCo|Ad Dominum cum tribularer}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|9. || {{NoCo|}} | |align="right"|9. || {{NoCo|Lamentabatur Iacob}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|10. || {{NoCo|}} | |align="right"|10. || {{NoCo|Ave regina coelorum}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|11. || {{NoCo|}} | |align="right"|11. || {{NoCo|Ecce nunc tempus acceptabile}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|12. || {{NoCo|}} | |align="right"|12. || {{NoCo|Stetit Jesus}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|13. || {{NoCo|}} | |align="right"|13. || {{NoCo|Domus mea domus orationis vocabitur}} | ||
|- | |- | ||
|align="right"|14. || {{NoCo|}} | |align="right"|14. || {{NoCo|}} | ||
|- | |||
|align="right"|15. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|16. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|17. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|18. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|19. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|20. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|21. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|22. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|23. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|24. || {{NoCo|}} | |||
|- | |||
|align="right"|25. || {{NoCo|}} | |||
|} | |} | ||
==Works at CPDL== | ==Works at CPDL== |
Revision as of 14:37, 21 January 2019
Jacob Regnart's Sacrae aliquot cantiones quas moteta vulgus appellat, quinque et sex vocum .
Publication date and place: 1575 in Munich.
# | Title |
---|---|
1. | Intuemini quantus sit iste |
2. | Hodie nobis de coelo |
3. | Angelus ad pastores ait |
4. | O admirabile commercium |
5. | Reges terrae congregati sunt |
6. | Nunc dimittis |
7. | Tribulationes cordis mei |
8. | Ad Dominum cum tribularer |
9. | Lamentabatur Iacob |
10. | Ave regina coelorum |
11. | Ecce nunc tempus acceptabile |
12. | Stetit Jesus |
13. | Domus mea domus orationis vocabitur |
14. | [[(Jacob Regnart)|]] |
15. | [[(Jacob Regnart)|]] |
16. | [[(Jacob Regnart)|]] |
17. | [[(Jacob Regnart)|]] |
18. | [[(Jacob Regnart)|]] |
19. | [[(Jacob Regnart)|]] |
20. | [[(Jacob Regnart)|]] |
21. | [[(Jacob Regnart)|]] |
22. | [[(Jacob Regnart)|]] |
23. | [[(Jacob Regnart)|]] |
24. | [[(Jacob Regnart)|]] |
25. | [[(Jacob Regnart)|]] |