Trent codices: Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
m (→Volumes) |
No edit summary |
||
Line 30: | Line 30: | ||
{|class="wikitable sortable" | {|class="wikitable sortable" | ||
!Title | !Title | ||
!Vol. | |||
!Composer | !Composer | ||
!Lyricist | !Lyricist | ||
|- | |- | ||
|[[A solis ortus cardine (Anonymous)|A solis ortus cardine]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ad cenam agni providi (Anonymous)|Ad cenam agni providi]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ad cenam agni providi (I-II) (Guillaume Dufay)|Ad cenam agni providi (I-II)]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Adieu mon amoureuse joye (Gilles Binchois)|Adieu mon amoureuse joye]]|| ||Gilles Binchois|| | |||
|- | |- | ||
|[[Agnus Dei (H. Battre)|Agnus Dei]]||87||H. Battre|| | |||
|- | |- | ||
|[[Agnus Dei (Johannes Brassart)|Agnus Dei]]||92||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Agwillare habeth standiff (Anonymous)|Agwillare habeth standiff]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Alle Dei Filius (Anonymous)|Alle Dei Filius]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Alleluia - Tu es Petrus (Anonymous)|Alleluia - Tu es Petrus]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Amavit eum Dominus (Anonymous)|Amavit eum Dominus]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Asperges me Domine (Anonymous)|Asperges me Domine]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave Jhesu Christe (Anonymous)|Ave Jhesu Christe]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave Regina celorum (Anonymous)|Ave Regina celorum]]||92||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave Regina cælorum (Anonymous)|Ave Regina cælorum]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave maris stella III (Anonymous)|Ave maris stella III]]||92||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave maris stella IV (Anonymous)|Ave maris stella IV]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave maris stella VI (Anonymous)|Ave maris stella VI]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave maris stella V (Anonymous)|Ave maris stella V]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave preclara (tr91) (Anonymous)|Ave preclara (tr91)]]||92||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ave preclara (tr93) (Anonymous)|Ave preclara (tr93)]]||94||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Belle que vous ay je mesfait (Guillaume Dufay)|Belle que vous ay je mesfait]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Benedicamus Domino (Johannes Roullet)|Benedicamus Domino]]||87||Johannes Roullet|| | |||
|- | |- | ||
|[[Benedicamus in laude (Anonymous)|Benedicamus in laude]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Christ ist erstanden (Anonymous)|Christ ist erstanden]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Christ ist erstanden (tr90) II (Anonymous)|Christ ist erstanden (tr90) II]]||90||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Christ ist erstanden (tr90) I (Anonymous)|Christ ist erstanden (tr90) I]]||90||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Christ ist erstanden - Christus surrexit (Anonymous)|Christ ist erstanden - Christus surrexit]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Christi nutu sublimato (Johannes Brassart)|Christi nutu sublimato]]||87||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Christus surrexit (Anonymous)|Christus surrexit]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Cibavit eos (Johannes Brassart)|Cibavit eos]]||92,93||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Concentu parili (Anonymous)|Concentu parili]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Congaudent angelorum III (Anonymous)|Congaudent angelorum III]]||93||Anonymous||Notker Balbulus | |||
|- | |- | ||
|[[Congaudent angelorum II (Anonymous)|Congaudent angelorum II]]||93||Anonymous||Notker Balbulus | |||
|- | |- | ||
|[[Congaudent angelorum I (Anonymous)|Congaudent angelorum I]]||89||Anonymous||Notker Balbulus | |||
|- | |- | ||
|[[Consolamini (Anonymous)|Consolamini]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Da pacem Domine (Accoeuille m’a la belle) (Firminus Caron)|Da pacem Domine (Accoeuille m’a la belle)]]||91||Firminus Caron|| | |||
|- | |- | ||
|[[Der pfobenswancz (Barbingant)|Der pfobenswancz]]|| ||Barbingant|| | |||
|- | |- | ||
|[[Deus tuorum militum I (Anonymous)|Deus tuorum militum I]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Dilexisti iustitiam (Johannes Brassart)|Dilexisti iustitiam]]||93||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Dominus dixit ad me (Anonymous)|Dominus dixit ad me]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ecce panis angelorum II (Anonymous)|Ecce panis angelorum II]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ecce panis angelorum I (Anonymous)|Ecce panis angelorum I]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ecce virgo concipies (Anonymous)|Ecce virgo concipies]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ecclesiam vestris doctrinis (Anonymous)|Ecclesiam vestris doctrinis]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ecclesiarum mores (Anonymous)|Ecclesiarum mores]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ego dormio (Anonymous)|Ego dormio]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Exultet celum (Anonymous)|Exultet celum]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Eya recolamus (Anonymous)|Eya recolamus]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Flos virginum (Johannes Martini)|Flos virginum]]||91||Johannes Martini||Francesco Petrarca | |||
|- | |- | ||
|[[Fortune (Bourgois)|Fortune]]||92||Bourgois|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gaude Regina (Anonymous)|Gaude Regina]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gaude flore virginali (Anonymous)|Gaude flore virginali]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gaude visceribus (Anonymous)|Gaude visceribus]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gaude visceribus II (Anonymous)|Gaude visceribus II]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gaudeamus omnes (Anonymous)|Gaudeamus omnes]]||92||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gloria-Ave Regina coelorum (Anonymous)|Gloria-Ave Regina coelorum]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gloria (Guillaume Dufay)|Gloria]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Gloria (Johannes Brassart)|Gloria]]||87||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Grates nunc omnes (Anonymous)|Grates nunc omnes]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Helas que pourra devenir (Firminus Caron)|Helas que pourra devenir]]|| ||Firminus Caron|| | |||
|- | |- | ||
|[[Homo quidam (Anonymous)|Homo quidam]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ihesu Criste piissime (Johannes Martini)|Ihesu Criste piissime]]||91||Johannes Martini||Francesco Petrarca | |||
|- | |- | ||
|[[In Mariam vite viam (Hermanus de Atrio)|In Mariam vite viam]]||89||Hermanus de Atrio||Adam Easton | |||
|- | |- | ||
|[[Inter amenitatis tripudia-O livor anxie (Anonymous)|Inter amenitatis tripudia-O livor anxie]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Iste confessor (Anonymous)|Iste confessor]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Iste sanctus (Anonymous)|Iste sanctus]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Istorum est enim regnum celorum (Anonymous)|Istorum est enim regnum celorum]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Je me recommande (Gilles Binchois)|Je me recommande]]|| ||Gilles Binchois|| | |||
|- | |- | ||
|[[Je me sans (Joye me fuit) (Antoine Busnois)|Je me sans (Joye me fuit)]]|| ||Antoine Busnois|| | |||
|- | |- | ||
|[[Je nay doubte (Guillaume Dufay)|Je nay doubte]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Je ne suy (Guillaume Dufay)|Je ne suy]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Kyrie (Paschale) (Johannes Roullet)|Kyrie (Paschale)]]||87||Johannes Roullet|| | |||
|- | |- | ||
|[[Kyrie (Tr. 87, f. 126r) (John Dunstable)|Kyrie (Tr. 87, f. 126r)]]||87||John Dunstable||Traditional | |||
|- | |- | ||
|[[Kyrie - Fons bonitatis (Petrus Wilhelmi de Grudencz)|Kyrie - Fons bonitatis]]||93,90||Petrus Wilhelmi de Grudencz|| | |||
|- | |- | ||
|[[Kyrie - Fons bonitatis (Anonymous)|Kyrie - Fons bonitatis]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Kyrie Magne Deus (Anonymous)|Kyrie Magne Deus]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Kyrie Magne Deus (tr93) II (Anonymous)|Kyrie Magne Deus (tr93) II]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Kyrie Magne Deus (tr93) I (Anonymous)|Kyrie Magne Deus (tr93) I]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[L'ami de ma dame (Gilles Binchois)|L'ami de ma dame]]|| ||Gilles Binchois|| | |||
|- | |- | ||
|[[La doulce saison (Anonymous)|La doulce saison]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Lauda Sion Salvatorem (Hermann Edlerawer)|Lauda Sion Salvatorem]]||93||Hermann Edlerawer|| | |||
|- | |- | ||
|[[Laudo vinum (Anonymous)|Laudo vinum]]||92||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Laus tibi Christe (Johannes Roullet)|Laus tibi Christe]]||87||Johannes Roullet|| | |||
|- | |- | ||
|[[Levavi oculos meos (Anonymous)|Levavi oculos meos]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Loquebar de testimoniis (Anonymous)|Loquebar de testimoniis]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (Beltrame Feragut)|Magnificat]]||90||Beltrame Feragut|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (Tr91) (Anonymous)|Magnificat (Tr91)]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr87) III (Anonymous)|Magnificat (tr87) III]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr87) II (Anonymous)|Magnificat (tr87) II]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr87) I (Anonymous)|Magnificat (tr87) I]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) III (Anonymous)|Magnificat (tr88) III]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) II (Anonymous)|Magnificat (tr88) II]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) IV (Anonymous)|Magnificat (tr88) IV]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) IX (Anonymous)|Magnificat (tr88) IX]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) I (Anonymous)|Magnificat (tr88) I]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) VIII (Anonymous)|Magnificat (tr88) VIII]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) VII (Anonymous)|Magnificat (tr88) VII]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) VI (Anonymous)|Magnificat (tr88) VI]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) V (Anonymous)|Magnificat (tr88) V]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) XIII (Anonymous)|Magnificat (tr88) XIII]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) XII (Anonymous)|Magnificat (tr88) XII]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) XI (Anonymous)|Magnificat (tr88) XI]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat (tr88) X (Anonymous)|Magnificat (tr88) X]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat III (Anonymous)|Magnificat III]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat II (Anonymous)|Magnificat II]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Magnificat IV (Anonymous)|Magnificat IV]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa 'Grüne Linden' (Anonymous)|Missa 'Grüne Linden']]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Christus surrexit (Anonymous)|Missa Christus surrexit]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Dedicationis Ecclesiæ - Proprium (Anonymous)|Missa Dedicationis Ecclesiæ - Proprium]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Esclave puist adevenir (Anonymous)|Missa Esclave puist adevenir]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Nos amis (Johannes Tinctoris)|Missa Nos amis]]||89||Johannes Tinctoris|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa O admirabile (Simon de Insula)|Missa O admirabile]]|| ||Simon de Insula|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Paschalis - Proprium (Anonymous)|Missa Paschalis - Proprium]]||||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Puiskemor (Puisque m'amour) (Anonymous)|Missa Puiskemor (Puisque m'amour)]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Se tu t'enmaries (Anonymous)|Missa Se tu t'enmaries]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Soyez amprantiz (Guillaume le Rouge)|Missa Soyez amprantiz]]||90||Guillaume le Rouge|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa Spiritus almus (Petrus de Domarto)|Missa Spiritus almus]]||||Petrus de Domarto|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa de Assumptione B.M.V. - Proprium (Anonymous)|Missa de Assumptione B.M.V. - Proprium]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa sine nomine (Barbingant)|Missa sine nomine]]||89||Barbingant|| | |||
|- | |- | ||
|[[Missa sine nomine (Johannes Bassere)|Missa sine nomine]]||89||Johannes Bassere|| | |||
|- | |- | ||
|[[Mon bien mamour (Guillaume Dufay)|Mon bien mamour]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Mort ou merci (Firminus Caron)|Mort ou merci]]|| ||Firminus Caron|| | |||
|- | |- | ||
|[[Mourir me voy (Reginald Libert)|Mourir me voy]]||||Reginald Libert|| | |||
|- | |- | ||
|[[Mundi renovatio (Anonymous)|Mundi renovatio]]||93||Anonymous||Adam de Saint-Victoire | |||
|- | |- | ||
|[[Nos autem gloriari oportet (Johannes Brassart)|Nos autem gloriari oportet]]||93||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Novus annus, 3 settings from the Trent codices (Anonymous)|Novus annus, 3 settings from the Trent codices]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[O (Anonymous)|O]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[O beata beatorum (Johannes Roullet)|O beata beatorum]]||87||Johannes Roullet|| | |||
|- | |- | ||
|[[O beata infantia (Anonymous)|O beata infantia]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[O quam glorifica (Anonymous)|O quam glorifica]]||92||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[O quam glorifica II (Anonymous)|O quam glorifica II]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[O sacrum convivium (Anonymous)|O sacrum convivium]]||||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Odas clangat - Jesse produxit (Anonymous)|Odas clangat - Jesse produxit]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Omnes sancti seraphim (Johannes Roullet)|Omnes sancti seraphim]]||87||Johannes Roullet|| | |||
|- | |- | ||
|[[Omnes superni ordines (Anonymous)|Omnes superni ordines]]||88||Anonymous||Notker Balbulus | |||
|- | |- | ||
|[[Omnium bonorum plena (Loyset Compère)|Omnium bonorum plena]]||91||Loyset Compère|| | |||
|- | |- | ||
|[[Os iusti meditabitur (Anonymous)|Os iusti meditabitur]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Pange lingua (Urbs beata Jerusalem) (Anonymous)|Pange lingua (Urbs beata Jerusalem)]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Pange lingua III (Anonymous)|Pange lingua III]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Pange lingua I (Anonymous)|Pange lingua I]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Perfunde celi rore (Johannes Martini)|Perfunde celi rore]]||91||Johannes Martini|| | |||
|- | |- | ||
|[[Petrus apostolus et Paulus doctor gentium (Anonymous)|Petrus apostolus et Paulus doctor gentium]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Proles de cælo prodiit (Anonymous)|Proles de cælo prodiit]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Prudentes virgines (Anonymous)|Prudentes virgines]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Pucelle (Anonymous)|Pucelle]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Puer natus est nobis (3 settings) (Anonymous)|Puer natus est nobis (3 settings)]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Puisque celle qui me tient (Guillaume Dufay)|Puisque celle qui me tient]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Quant je remire (Bourgois)|Quant je remire]]||87||Bourgois|| | |||
|- | |- | ||
|[[Quem terra (Anonymous)|Quem terra]]||88||Anonymous||Venantius Fortunatus | |||
|- | |- | ||
|[[Qui vult venire post me (Anonymous)|Qui vult venire post me]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Regina celi letare (Anonymous)|Regina celi letare]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Regina coeli (Johannes Brassart)|Regina coeli]]||87||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Resonet in laudibus - XV century (Anonymous)|Resonet in laudibus - XV century]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Resurrexi I (Anonymous)|Resurrexi I]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Rex gloriose (Johannes Roullet)|Rex gloriose]]||87||Johannes Roullet|| | |||
|- | |- | ||
|[[Rondeau (Hermanus de Atrio)|Rondeau]]||89||Hermanus de Atrio|| | |||
|- | |- | ||
|[[Rorate cœli desuper (tr91) (Anonymous)|Rorate cœli desuper (tr91)]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sacerdos et pontifex (Anonymous)|Sacerdos et pontifex]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sacerdotem Christi Martinum (Johannes Roullet)|Sacerdotem Christi Martinum]]||87||Johannes Roullet||Notker Balbulus | |||
|- | |- | ||
|[[Sacris solemniis (Johannes Brassart)|Sacris solemniis]]||87||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Salve Regina (Guillaume Dufay)|Salve Regina]]||89||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Salve Regina (Tr91) (Anonymous)|Salve Regina (Tr91)]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Salve Regina (tr88) (Anonymous)|Salve Regina (tr88)]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Salve festa dies III (Anonymous)|Salve festa dies III]]||88||Anonymous||Venantius Fortunatus | |||
|- | |- | ||
|[[Salve festa dies II (Anonymous)|Salve festa dies II]]||89||Anonymous||Venantius Fortunatus | |||
|- | |- | ||
|[[Salve festa dies IV (Anonymous)|Salve festa dies IV]]||91||Anonymous||Venantius Fortunatus | |||
|- | |- | ||
|[[Salve festa dies I (Anonymous)|Salve festa dies I]]||89||Anonymous||Venantius Fortunatus | |||
|- | |- | ||
|[[Salve sancta parens III (Anonymous)|Salve sancta parens III]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Salve sancta parens II (Anonymous)|Salve sancta parens II]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Salve sancta parens I (Anonymous)|Salve sancta parens I]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sancta Maria non est tibi similis (Anonymous)|Sancta Maria non est tibi similis]]||87,92||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sancti Spiritus (Anonymous)|Sancti Spiritus]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sancti et iusti (Anonymous)|Sancti et iusti]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sanctus & Agnus (Anonymous)|Sanctus & Agnus]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sanctus (Andreas Phillipotus)|Sanctus]]||92||Andreas Phillipotus|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sanctus (Johannes Brassart)|Sanctus]]||87||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sanctus (Petrus de Domarto)|Sanctus]]||89||Petrus de Domarto|| | |||
|- | |- | ||
|[[Se jeusse (Gilles Binchois)|Se jeusse]]|| ||Gilles Binchois|| | |||
|- | |- | ||
|[[Se la belle (Gilles Binchois)|Se la belle]]|| ||Gilles Binchois|| | |||
|- | |- | ||
|[[Se mesdisans (Anonymous)|Se mesdisans]]||87||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Sequentia de Sancta Catherina (Anonymous)|Sequentia de Sancta Catherina]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Si queris miracula (Guillaume Dufay)|Si queris miracula]]|| ||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Similabo eum (Anonymous)|Similabo eum]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[So lieb geschicht (Anonymous)|So lieb geschicht]]||90||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Summe summi (Gilles Velut)|Summe summi]]|| ||Gilles Velut|| | |||
|- | |- | ||
|[[Summi triumphum regis II (Anonymous)|Summi triumphum regis II]]||93||Anonymous||Notker Balbulus | |||
|- | |- | ||
|[[Summi triumphum regis I (Anonymous)|Summi triumphum regis I]]||89||Anonymous||Notker Balbulus | |||
|- | |- | ||
|[[Te Deum laudamus (Anonymous)|Te Deum laudamus]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Te dignitas presularis (Johannes Brassart)|Te dignitas presularis]]||87||Johannes Brassart|| | |||
|- | |- | ||
|[[Te lucis ante terminum (Anonymous)|Te lucis ante terminum]]||||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Tota pulchra es a 3 (John Forest)|Tota pulchra es a 3]]|| ||John Forest|| | |||
|- | |- | ||
|[[Tu es Petrus (Anonymous)|Tu es Petrus]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Tu ne quesieris (Anonymous)|Tu ne quesieris]]||89||Anonymous||Quintus Horatius Flaccus | |||
|- | |- | ||
|[[Ut queant - Gaudio summo (Anonymous)|Ut queant - Gaudio summo]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Ut queant laxis (Anonymous)|Ut queant laxis]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Vassilissa ergo gaude (Guillaume Dufay)|Vassilissa ergo gaude]]||87||Guillaume Dufay|| | |||
|- | |- | ||
|[[Veni creator spiritus II (Anonymous)|Veni creator spiritus II]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Veni redemptor gentium (Anonymous)|Veni redemptor gentium]]||88||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|[[Verbum bonum (Anonymous)|Verbum bonum]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
||[[Vita sanctorum (Anonymous)|Vita sanctorum]]||Anonymous||Walafrid Strabo|| | |[[Victimæ paschali laudes (Anonymous)|Victimæ paschali laudes]]||91||Anonymous|| | ||
|- | |||
|[[Victimæ paschali laudes (tr93) II (Anonymous)|Victimæ paschali laudes (tr93) II]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |||
|[[Victimæ paschali laudes (tr93) I (Anonymous)|Victimæ paschali laudes (tr93) I]]||93||Anonymous|| | |||
|- | |||
|[[Victimæ paschali laudes II (Anonymous)|Victimæ paschali laudes II]]||89||Anonymous|| | |||
|- | |||
|[[Vidi aquam, 6 settings from the Trent codices (Anonymous)|Vidi aquam, 6 settings from the Trent codices]]|| ||Anonymous|| | |||
|- | |||
|[[Vita sanctorum (Anonymous)|Vita sanctorum]]||88||Anonymous||Walafrid Strabo | |||
|- | |||
|[[Vos qui secuti estis (Anonymous)|Vos qui secuti estis]]||91||Anonymous|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
Revision as of 14:30, 14 June 2019
The seven volumes known as the Trent codices were compiled ca. 1445-1470 and published in DTÖ from 1900 to 1970. Besides Guillaume Dufay, Antoine Busnois, John Dunstable and composers not known from other sources, they contain a large number of anonymous works.
View the Wikipedia article on Trent codices.
Publication date and place: 1445 -1470. – Manuscripts
.
Volumes
No. | Copyist | Repository | |
---|---|---|---|
87 | |||
88 | |||
89 | |||
90 | |||
91 | |||
92 | |||
93 |
List of works