Sacrae cantiones quinque vocum, liber primus (Andrea Gabrieli): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
AlistairKirk (talk | contribs) |
AlistairKirk (talk | contribs) |
||
Line 43: | Line 43: | ||
|- | |- | ||
|align=center|14||[[O sacrum convivium (Andrea Gabrieli)|O sacrum convivium]] | |align=center|14||[[O sacrum convivium (Andrea Gabrieli)|O sacrum convivium]] | ||
|- | |||
|align=center|15||[[O lux beata Trinitas (Andrea Gabrieli)|O lux beata trinitas]] | |||
|- | |||
|align=center|16||[[Exaudi Deus orationem meam a 5 (Andrea Gabrieli)|Exaudi deus orationem meam (ii: Cor meum conturbatum est in me)]] | |||
|- | |||
|align=center|17||[[Pater Peccavi a 5 (Andrea Gabrieli)|Pater peccavi in celum et coram te (ii: Quanti mercenarii in domo patris mei)]] | |||
|- | |||
|align=center|18||[[Beata es Maria a 5 (Andrea Gabrieli)|Beata es Maria]] | |||
|- | |||
|align=center|19||[[Voce mea ad Dominum clamavi a 5 (Andrea Gabrieli)|Voce mea ad dominum clamavi (ii: In die tribulationis mee)]] | |||
|- | |||
|align=center|20||[[Quare fremuerunt gentes a 5 (Andrea Gabrieli)|Quare fremuerunt gentes (ii: Qui habitat in celis irredebit eos)]] | |||
|- | |||
|align=center|21||[[Ave sanctissima Maria a 5 (Andrea Gabrieli)|Ave sanctissima Maria)]] | |||
|- | |||
|align=center|22||[[Confitebor tibi Domine a 5 (Andrea Gabrieli)|Confitebor tibi domine]] | |||
|- | |||
|align=center|23||[[Laetare Hierusalem a 5 (Andrea Gabrieli)|Laetare Hierusalem et conventum]] | |||
|- | |||
|align=center|24||[[O Rex gloriae (Andrea Gabrieli)|O rex gloriae]] | |||
|} | |} | ||
Revision as of 08:31, 20 July 2015
Contents
Title: Sacrae Cantiones (Vulgo Motecta Appellatae), Quinque Vocum, Liber Primus.
Composer: Andrea Gabrieli
Genre: Motets
Language: Latin
[Page is under construction]
Contents of the Sacrae Cantiones Publication in the order they appear in the publication: