Sacrae cantiones quinque vocum, liber primus (Andrea Gabrieli): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
AlistairKirk (talk | contribs) |
AlistairKirk (talk | contribs) |
||
Line 36: | Line 36: | ||
|align=center|10||[[Spiritus meus attenuabitur a 5 (Andrea Gabrieli)|Spiritus meus attenuabitur (ii: Libera me domine et pone me)]] | |align=center|10||[[Spiritus meus attenuabitur a 5 (Andrea Gabrieli)|Spiritus meus attenuabitur (ii: Libera me domine et pone me)]] | ||
|- | |- | ||
|align=center| | |align=center|11||[[Heu mihi, Domine a 5 (Andrea Gabrieli)|Heu mihi domine]] | ||
|- | |||
|align=center|12||[[Sic Deus dilexit mundum a 5 (Andrea Gabrieli)|Sic deus dilexit mundum]] | |||
|- | |||
|align=center|13||[[Sancta et Immaculata a 5 (Andrea Gabrieli)|Sancta et immaculata virginitas]] | |||
|- | |||
|align=center|14||[[O sacrum convivium (Andrea Gabrieli)|O sacrum convivium]] | |||
|} | |} | ||
O lux beata trinitas | O lux beata trinitas |
Revision as of 08:22, 20 July 2015
Contents
Title: Sacrae Cantiones (Vulgo Motecta Appellatae), Quinque Vocum, Liber Primus.
Composer: Andrea Gabrieli
Genre: Motets
Language: Latin
[Page is under construction]
Contents of the Sacrae Cantiones Publication in the order they appear in the publication:
O lux beata trinitas
Exaudi deus orationem meam
Cor meum conturbatum est in me
Pater peccavi in celum et coram te (ii: Quanti mercenarii in domo patris mei)
Beata es Maria
Voce mea ad dominum clamavi (ii: In die tribulationis mee)
Quare fremuerunt gentes (ii: Qui habitat in celis irredebit eos)
Ave sanctissima Maria
Confitebor tibi domine
Laetare Hierusalem et conventum
O rex gloriae