Sacrae cantiones quinque vocum, liber primus (Andrea Gabrieli): Difference between revisions
AlistairKirk (talk | contribs) |
AlistairKirk (talk | contribs) |
||
Line 23: | Line 23: | ||
|- | |- | ||
|align=center|4||[[Levavi oculos meos in montes (Andrea Gabrieli)|Levavi Oculus meos in montes (ii: Ecce non dormitabit; iii: Per diem sol non uret te)]] | |align=center|4||[[Levavi oculos meos in montes (Andrea Gabrieli)|Levavi Oculus meos in montes (ii: Ecce non dormitabit; iii: Per diem sol non uret te)]] | ||
|- | |||
|align=center|5||[[Verba mea auribus a 5 (Andrea Gabrieli)|Verba mea auribus percipe domine (ii: Mane astabo tibit et videbo)]] | |||
|- | |||
|align=center|6||[[Cantate Domino canticum novum a 5 (Andrea Gabrieli)|Cantate domino canticum novum (ii: Annunciate inter gentes gloriam eius)]] | |||
|- | |||
|align=center|7||[[Bonum est confiteri Domino (Andrea Gabrieli)|Bonum est confiteri domino (ii: In dechachordo psalterio cum canticu in cithara)]] | |||
|} | |} | ||
Domine quid ultiplicati sunt qui tribulant me (ii: Ego dormivi et soporatus sum) | Domine quid ultiplicati sunt qui tribulant me (ii: Ego dormivi et soporatus sum) | ||
Revision as of 08:14, 20 July 2015
Contents
Title: Sacrae Cantiones (Vulgo Motecta Appellatae), Quinque Vocum, Liber Primus.
Composer: Andrea Gabrieli
Genre: Motets
Language: Latin
[Page is under construction]
Contents of the Sacrae Cantiones Publication in the order they appear in the publication:
Domine quid ultiplicati sunt qui tribulant me (ii: Ego dormivi et soporatus sum)
Libera me domin de viis inferni
Spiritus meus attenuabitur (ii: Libera me domine et pone me)
Heu mihi domine
Sic deus dilexit mundum
Sancta et immaculata virginitas
O sacrum convivium
O lux beata trinitas
Exaudi deus orationem meam
Cor meum conturbatum est in me
Pater peccavi in celum et coram te (ii: Quanti mercenarii in domo patris mei)
Beata es Maria
Voce mea ad dominum clamavi (ii: In die tribulationis mee)
Quare fremuerunt gentes (ii: Qui habitat in celis irredebit eos)
Ave sanctissima Maria
Confitebor tibi domine
Laetare Hierusalem et conventum
O rex gloriae