Promptuarium musicum, Pars Tertia (Abraham Schadaeus): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
Line 30: | Line 30: | ||
| | | | ||
|113 | |113 | ||
|8 | |8 | ||
|Text from the Song of Songs | |Text from the Song of Songs | ||
Line 270: | Line 74: | ||
|6 | |6 | ||
|{{CiteCat|Common of Apostles}} | |{{CiteCat|Common of Apostles}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Beata es, Virgo Maria|comp=Asprilio Pacelli}} | |||
|[[Asprilio Pacelli]] | |||
| | |||
|26 | |||
|6 | |||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |||
|- | |- | ||
|Beati & vere beati | |Beati & vere beati | ||
Line 305: | Line 116: | ||
|8 | |8 | ||
|{{CiteCat|Trinity}} | |{{CiteCat|Trinity}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Caeli enarrant gloriam Dei|Coeli enarrant gloriam Dei|comp=Giovanni Damasceno Uffereri}} | |||
|[[Giovanni Damasceno Uffereri]] | |||
| | |||
|51 | |||
|6 | |||
|{{CiteCat|Common of Apostles}} | |||
|- | |- | ||
|Cantabant Sancti canticum | |Cantabant Sancti canticum | ||
Line 353: | Line 171: | ||
|2 | |2 | ||
|5 | |5 | ||
|{{CiteCat|Trinity}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Duo seraphim clamabant|comp=Marco Antonio Ingegneri}} | |||
|[[Marco Antonio Ingegneri]] | |||
| | |||
|8 | |||
|8 | |||
|{{CiteCat|Trinity}} | |{{CiteCat|Trinity}} | ||
|- | |- | ||
Line 375: | Line 200: | ||
|8 | |8 | ||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |Beatae Mariae Semper Virginis | ||
|- | |||
|{{NoCo|Ego dormio|Ego dormio & cor meum|comp=Leone Leoni}} | |||
|[[Leone Leoni]] | |||
| | |||
|116 | |||
|8 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |||
|{{NoCo|Ego flos campi|comp=Vincenzo Bertolusi}} | |||
|[[Vincenzo Bertolusi]] | |||
| | |||
|108 | |||
|6 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |- | ||
|Ego vos elegi de mundo | |Ego vos elegi de mundo | ||
Line 403: | Line 242: | ||
|5 | |5 | ||
|Text from the Song of Songs | |Text from the Song of Songs | ||
|- | |||
|{{NoCo|Eructavit a 6|Eructavit cor meum|comp=Andrea Gabrieli}} | |||
|[[Andrea Gabrieli]] | |||
| | |||
|28 | |||
|6 | |||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |||
|- | |- | ||
|Eructavit cor meum | |Eructavit cor meum | ||
Line 410: | Line 256: | ||
|8 | |8 | ||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |Beatae Mariae Semper Virginis | ||
|- | |||
|{{NoCo|Estote fortes in bello|comp=Asprilio Pacelli}} | |||
|[[Asprilio Pacelli]] | |||
| | |||
|59 | |||
|8 | |||
|{{CiteCat|Common of Apostles}} | |||
|- | |- | ||
|Et tu puer Propheta | |Et tu puer Propheta | ||
Line 431: | Line 284: | ||
|6 | |6 | ||
|{{CiteCat|Michael the Archangel}} | |{{CiteCat|Michael the Archangel}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Factum est praelium|Factum est praelium magnum|comp=Ludovico Balbi}} | |||
|[[Ludovico Balbi]] | |||
| | |||
|81 | |||
|8 | |||
|{{CiteCat|Michael the Archangel}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Factum est silentium|comp=Costanzo Porta}} | |||
|[[Costanzo Porta]] | |||
| | |||
|82 | |||
|8 | |||
|{{CiteCat|Michael the Archangel}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Fuit homo missus a Deo|comp=Hieronymus Praetorius}} | |||
|[[Hieronymus Praetorius]] | |||
| | |||
|15 | |||
|5 | |||
|{{CiteCat|John the Baptist}} | |||
|- | |- | ||
|Gaudeamus omnes in Domino | |Gaudeamus omnes in Domino | ||
Line 450: | Line 324: | ||
| | | | ||
|45 | |45 | ||
|8 | |||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |||
|- | |||
|{{NoCo|Haec est dies a 8|Haec est dies quam fecit|comp=Claudio Merulo}} | |||
|[[Claudio Merulo]] | |||
| | |||
|35 | |||
|8 | |8 | ||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |Beatae Mariae Semper Virginis | ||
Line 480: | Line 361: | ||
|8 | |8 | ||
|Text from the Song of Songs | |Text from the Song of Songs | ||
|- | |||
|{{NoCo|In caelestibus regnis|In coelestibus regnis|comp=Asprilio Pacelli}} | |||
|[[Asprilio Pacelli]] | |||
| | |||
|86 | |||
|7 | |||
|{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | |||
|- | |- | ||
|In medio ecclesiae aperuit os | |In medio ecclesiae aperuit os | ||
Line 522: | Line 410: | ||
|8 | |8 | ||
|{{CiteCat|Common of Apostles}} | |{{CiteCat|Common of Apostles}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Isti sunt triumphatores|comp=Asprilio Pacelli}} | |||
|[[Asprilio Pacelli]] | |||
| | |||
|52 | |||
|6 | |||
|{{CiteCat|Common of Apostles}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Jubilate Deo|Jubilate Deo omnis terra|comp=Giovanni Gabrieli}} | |||
|[[Giovanni Gabrieli]] | |||
| | |||
|121 | |||
|8 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |||
|{{NoCo|Laetabitur deserta et invia|Laetabitur deserta|comp=Ludovico Balbi}} | |||
|[[Ludovico Balbi]] | |||
| | |||
|111 | |||
|7 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |- | ||
|Laudans exultet gaudio | |Laudans exultet gaudio | ||
Line 550: | Line 459: | ||
|8 | |8 | ||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |Beatae Mariae Semper Virginis | ||
|- | |||
|{{NoCo|Nigra sum sed formosa|comp=Leone Leoni}} | |||
|[[Leone Leoni]] | |||
| | |||
|117 | |||
|8 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |- | ||
|Non vos me eligistis | |Non vos me eligistis | ||
Line 598: | Line 514: | ||
|83 | |83 | ||
|6 | |6 | ||
|{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|O quam gloriosum est regnum|comp=Vincenzo Bertolusi}} | |||
|[[Vincenzo Bertolusi]] | |||
| | |||
|88 | |||
|7 | |||
|{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | |{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | ||
|- | |- | ||
Line 613: | Line 536: | ||
|6 | |6 | ||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |Beatae Mariae Semper Virginis | ||
|- | |||
|{{NoCo|Osculetur me osculo|comp=Vincenzo Bertolusi}} | |||
|[[Vincenzo Bertolusi]] | |||
| | |||
|110 | |||
|7 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |- | ||
|Petre amas me | |Petre amas me | ||
Line 675: | Line 605: | ||
|85 | |85 | ||
|6 | |6 | ||
|{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Qui vult venire post me a 7|Qui vult venire post me|comp=Costanzo Porta}} | |||
|[[Costanzo Porta]] | |||
| | |||
|87 | |||
|7 | |||
|{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | |{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | ||
|- | |- | ||
Line 697: | Line 634: | ||
|8 | |8 | ||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |Beatae Mariae Semper Virginis | ||
|- | |||
|{{NoCo|Sancta et immaculata|comp=Vincenzo Bertolusi}} | |||
|[[Vincenzo Bertolusi]] | |||
| | |||
|30 | |||
|6 | |||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |||
|- | |||
|{{NoCo|Sanctis Apostolis inclita gaudia a 7|Sanctis Apostolis inclita gaudia|comp=Gregorio Zucchini}} | |||
|[[Gregorio Zucchini]] | |||
| | |||
|55 | |||
|7 | |||
|{{CiteCat|Common of Apostles}} | |||
|- | |- | ||
|Sanctus Jacobus gloria perenni | |Sanctus Jacobus gloria perenni | ||
Line 704: | Line 655: | ||
|8 | |8 | ||
|S. Jacobi Apostoli | |S. Jacobi Apostoli | ||
|- | |||
|{{NoCo|Saule, Saule, quid me persequeris a 7|Saule, saule, quid me persequeris|comp=Ludovico Balbi}} | |||
|[[Ludovico Balbi]] | |||
| | |||
|67 | |||
|7 | |||
|{{CiteCat|Conversion of Paul}} | |||
|- | |- | ||
|Saulus cum iter faceret | |Saulus cum iter faceret | ||
Line 788: | Line 746: | ||
|8 | |8 | ||
|{{CiteCat|Thomas the Apostle}} | |{{CiteCat|Thomas the Apostle}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Tibi laus, tibi gloria|comp=Felice Anerio}} | |||
|[[Felice Anerio]] | |||
| | |||
|10 | |||
|8 | |||
|{{CiteCat|Trinity}} | |||
|- | |- | ||
|Tollite jugum meum | |Tollite jugum meum | ||
Line 809: | Line 774: | ||
|5 | |5 | ||
|{{CiteCat|Common of Apostles}} | |{{CiteCat|Common of Apostles}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Tres sunt, qui testimonium dant|comp=Asprilio Pacelli}} | |||
|[[Asprilio Pacelli]] | |||
| | |||
|9 | |||
|8 | |||
|{{CiteCat|Trinity}} | |||
|- | |||
|{{NoCo|Tu es Petrus|comp=Melchior Franck}} | |||
|[[Melchior Franck]] | |||
| | |||
|74 | |||
|8 | |||
|{{CiteCat|Peter & Paul}} | |||
|- | |- | ||
|Unica est columba | |Unica est columba | ||
Line 816: | Line 795: | ||
|8 | |8 | ||
|Beatae Mariae Semper Virginis | |Beatae Mariae Semper Virginis | ||
|- | |||
|{{NoCo|Veni in hortum meum|comp=Caspar Vincent}} | |||
|[[Caspar Vincent|Caspar Vincentius]] | |||
| | |||
|109 | |||
|6 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |- | ||
|Veni Sponsa Christi | |Veni Sponsa Christi | ||
Line 823: | Line 809: | ||
|8 | |8 | ||
|{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | |{{CiteCat|Common of Martyrs}}, {{CiteCat|Common of Confessors}} and {{CiteCat|Common of Virgins}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Veni, dilecte mi|comp=Giovanni Francesco Ramella}} | |||
|[[Giovanni Francesco Ramella]] | |||
|Veni cito, veni | |||
|114 | |||
|8 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|- | |- | ||
|Venite ad me omnes, qui laboratis | |Venite ad me omnes, qui laboratis | ||
Line 872: | Line 865: | ||
|6 | |6 | ||
|{{CiteCat|Bartholomew the Apostle}} | |{{CiteCat|Bartholomew the Apostle}} | ||
|- | |||
|{{NoCo|Vulnerasti cor meum|comp=Arcangelo Borsaro}} | |||
|[[Arcangelo Borsaro]] | |||
| | |||
|115 | |||
|8 | |||
|Text from the Song of Songs | |||
|} | |} | ||
[[Category:Music publications]] | [[Category:Music publications]] | ||
[[Category:Renaissance music]] | [[Category:Renaissance music]] |
Revision as of 21:38, 24 June 2018
General information
Title: Promptuarium musicum, Pars Tertia
Editors / Compilers: Abraham Schadaeus
Language: Latin
Instruments: A cappella
{{Published}} is obsolete (code commented out), replaced with {{Pub}} for works and {{PubDatePlace}} for publications.
Description: PROMPTUARII MUSICI, SACRAS HARMONIAS SIVE MOTETAS V. VI. VII. & VIII. Vocum, E DIVERSIS, IISQUE CLARISsimis hujus & Superioris aetatis authoribus collectas comprehendentis, PARS TERTIA: Quae exhibet Concentus varios selectioresqúe, QUI SOLENNIORIBUS sc. S.S. TRINITATIS, S. JOH Baptistae ...
Ad quam Basin Generalmen accomodavit Caspar Vincentius Spirensium Organoedi.
External websites:
Contents
Text Incipit | Composer | 2. part | No. | Voices | Season |
---|---|---|---|---|---|
Adjuro vos filiae | Leone Leoni | 113 | 8 | Text from the Song of Songs | |
Andreas Christi famulus | Giulio Osculati | 62 | 6 | St. Andrew | |
Angelus Domini nunciavit | Nicola Parma | 36 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Apostolus Paulus vas electionis | Horatio Vecchi | 68 | 8 | Conversion of Paul | |
Aqua sapientiae potavit | Petrus Antonius de Blanchis | 95 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Audivi vocem Angelorum | Leone Leoni | 89 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Audivi vocem de coelo | Giulio Belli | 53 | 6 | Common of Apostles | |
Beata es, Virgo Maria | Asprilio Pacelli | 26 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Beati & vere beati | Anonymous | 92 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Beati eritis cum maledixerint | Baldassare Donato | Cum vos oderint | 49 | 5 | Common of Apostles |
Beatus Laurentius | Pierre Bonhomme | 100 | 8 | S. Laurentii Martyris | |
Benedicta sit sancta Trinitas | Giovanni Croce | 3 | 5 | Trinity | |
Benedicta sit sancta Trinitas | Jan Le Febure | 11 | 8 | Trinity | |
Coeli enarrant gloriam Dei | Giovanni Damasceno Uffereri | 51 | 6 | Common of Apostles | |
Cantabant Sancti canticum | Benedicti Regi | 91 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Congratulamini mihi omnes | Gregorio Zucchini | 27 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Congratulamini mihi omnes | Leone Leoni | 39 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Descendit Angelus Domini | Giovanni Croce | 21 | 8 | John the Baptist | |
Doctor bonus & amicus Dei | Jan Le Febure | 63 | 8 | St. Andrew | |
Dum sacrum mysterium | Curtio Valcampi | 79 | 6 | Michael the Archangel | |
Duo Seraphim clamabant | Simone Molinaro | 2 | 5 | Trinity | |
Duo seraphim clamabant | Marco Antonio Ingegneri | 8 | 8 | Trinity | |
Ecce ego mitto Angelum meum | Antonio Savetta | 14 | 5 | John the Baptist | |
Ecce ego mitto vos | Ludovico da Viadana | 56 | 8 | Common of Apostles | |
Ecce tu pulchra es | Arcangelo Borsaro | 38 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Ego dormio & cor meum | Leone Leoni | 116 | 8 | Text from the Song of Songs | |
Ego flos campi | Vincenzo Bertolusi | 108 | 6 | Text from the Song of Songs | |
Ego vos elegi de mundo | Floriano Canale | 50 | 6 | Common of Apostles | |
Egredimini & videte | Ludovico Balbi | 29 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Elisabeth Zachariae magnum | Alexius Neander | 22 | 8 | John the Baptist | |
En dilectus meus | Orfeo Vecchi | 105 | 5 | Text from the Song of Songs | |
Eructavit cor meum | Andrea Gabrieli | 28 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Eructavit cor meum | Benedetto Bagni | 40 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Estote fortes in bello | Asprilio Pacelli | 59 | 8 | Common of Apostles | |
Et tu puer Propheta | Caspar Vincentius | 20 | 8 | John the Baptist | |
Exurgens Maria abiit | Giovanni Battista Gnocchi | Et repleta est | 25 | 5 | Beatae Mariae Semper Virginis |
Factum est praelium magnum | Joan Tomaso Tribiolo | Et audivi vocem | 80 | 6 | Michael the Archangel |
Factum est praelium magnum | Ludovico Balbi | 81 | 8 | Michael the Archangel | |
Factum est silentium | Costanzo Porta | 82 | 8 | Michael the Archangel | |
Fuit homo missus a Deo | Hieronymus Praetorius | 15 | 5 | John the Baptist | |
Gaudeamus omnes in Domino | Giovanni Battista Strata | 24 | 5 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Gaudent in coelis animae | Christoph Thomas Walliser | 90 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Gloriosa & admirabilis | Hieronymus Jacobus | 45 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Haec est dies quam fecit | Claudio Merulo | 35 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Hi sunt, qui venerunt | Annibale Stabile | Dignus es Domine Deus | 58 | 8 | Common of Apostles |
Hic est vere Martyr | Agostino Agazzari | 96 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Hodie lucerna ante lucem | Orfeo Vecchi | 18 | 6 | John the Baptist | |
Hortus conclusus | Pierre Bonhomme | Myrrha & aloë | 119 | 8 | Text from the Song of Songs |
In coelestibus regnis | Asprilio Pacelli | 86 | 7 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
In medio ecclesiae aperuit os | Giovanni Matteo Asola | 94 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Induit me Dominus vestimento | Giovanni Battista Dulcini | 103 | 8 | S. Laurentii Martyris | |
Ingredimini omnes | Giovanni Croce | 43 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Ingresso Zacharia | Giovanni Battista Stefanini | 16 | 6 | John the Baptist | |
Iste est Johannes qui supra | Giulio Osculati | 66 | 6 | John the Evangelist | |
Isti sunt triumphatores | Carolo Berti | 60 | 8 | Common of Apostles | |
Isti sunt triumphatores | Asprilio Pacelli | 52 | 6 | Common of Apostles | |
Jubilate Deo omnis terra | Giovanni Gabrieli | 121 | 8 | Text from the Song of Songs | |
Laetabitur deserta | Ludovico Balbi | 111 | 7 | Text from the Song of Songs | |
Laudans exultet gaudio | Giovanni Croce | 41 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Misi digitum meum | Bernardino Vannini | 64 | 5 | Thomas the Apostle | |
Nativitas tua | Giovanni Battista Stefanini | 33 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Nativitas tua | Alessandro Grandi | 44 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Nigra sum sed formosa | Leone Leoni | 117 | 8 | Text from the Song of Songs | |
Non vos me eligistis | Antonio Savetta | 54 | 7 | Common of Apostles | |
O altitudine divitiarum | Andrea Saladi | 1 | 5 | Trinity | |
O altitudo divitiarum | Giulio Osculati | 7 | 8 | Trinity | |
O beatum pontificem | Francesco Bianciardi | 93 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
O lux beata Trinitas | Alfonso Ferrabosco | Deo patri sit gloria | 6 | 6 | Trinity |
O profunditatem divitiarum | Joan Tomaso Tribiolo | Quis enim cognovit | 5 | 6 | Trinity |
O quam gloriosum est regnum | Curtio Valcampi | 83 | 6 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
O quam gloriosum est regnum | Vincenzo Bertolusi | 88 | 7 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
O rosa incorruptibilis | Francesco Bianciardi | 46 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Omnis pulchritudo domini | Antonio Savetta | 31 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Osculetur me osculo | Vincenzo Bertolusi | 110 | 7 | Text from the Song of Songs | |
Petre amas me | Leone Leoni | 75 | 8 | Peter & Paul | |
Promomartyr & Levita | Giovanni Matteo Asola | 98 | 8 | St. Stephen | |
Puer meus noli timere | Guglielmo Lipparini | 101 | 8 | S. Laurentii Martyris | |
Puer qui natus est | Hieronymus Praetorius | 19 | 8 | John the Baptist | |
Puer qui natus est | Girolamo Montesardo | 23 | 8 | John the Baptist | |
Puer qui natus est nobis | Curtio Valcampi | 17 | 6 | John the Baptist | |
Quae est ista | Nicola Parma | 112 | 8 | Text from the Song of Songs | |
Quam pulchra es | Antonio Savetta | 118 | 8 | Text from the Song of Songs | |
Quam speciosa veteranis | Stefano Fabri | 85 | 6 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Qui vult venire post me | Costanzo Porta | 87 | 7 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Quo abiit dilectus | Gregor Aichinger | 106 | 5 | Text from the Song of Songs | |
Quo progrederis sine filio | Giovanni Matteo Asola | 102 | 8 | S. Laurentii Martyris | |
Sancta & immaculata | Giovanni Gabrieli | 37 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Sancta et immaculata | Vincenzo Bertolusi | 30 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Sanctis Apostolis inclita gaudia | Gregorio Zucchini | 55 | 7 | Common of Apostles | |
Sanctus Jacobus gloria perenni | Asprilio Pacelli | 76 | 8 | S. Jacobi Apostoli | |
Saule, saule, quid me persequeris | Ludovico Balbi | 67 | 7 | Conversion of Paul | |
Saulus cum iter faceret | Leone Leoni | 69 | 8 | Conversion of Paul | |
Si dormiero dicam | Giovanni Battista Strata | 104 | 5 | Text from the Song of Songs | |
Spiritus sanctus in te | Claudio Merulo | 34 | 7 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Stephanus plenus gratia | Ruggiero Giovannelli | 99 | 8 | St. Stephen | |
Summae Trinitati simplici Deo | Caspar Vincentius | 13 | 8 | Trinity | |
Surge Petre & indue | Antonio Savetta | 73 | 5 | Peter & Paul | |
Surge speciosa | Simone Molinaro | 107 | 5 | Text from the Song of Songs | |
Suscipe verbum virgo | Giuliano Cartari | 32 | 6 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Tanto tempore vobiscum sum | Giulio Belli | 72 | 6 | S. Apostolorum Philippi et Jacobi | |
Te Deum Patrem ingenitum | Curtio Valcampi | 4 | 6 | Trinity | |
Te Deum Patrem ingenitum | Vincenzo Bertolusi | 12 | 8 | Trinity | |
Thomas qui dicitur Didymus | Anonymous | 65 | 8 | Thomas the Apostle | |
Tibi laus, tibi gloria | Felice Anerio | 10 | 8 | Trinity | |
Tollite jugum meum | Caspar Vincentius | 71 | 6 | S. Matthiae Apostoli | |
Tota pulchra es amica mea | Ludovico Balbi | 120 | 8 | Text from the Song of Songs | |
Tradent enim vos in conciliis | Giovanni Pierluigi da Palestrina | 48 | 5 | Common of Apostles | |
Tres sunt, qui testimonium dant | Asprilio Pacelli | 9 | 8 | Trinity | |
Tu es Petrus | Melchior Franck | 74 | 8 | Peter & Paul | |
Unica est columba | Giovanni Battista Dulcini | 42 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Veni in hortum meum | Caspar Vincentius | 109 | 6 | Text from the Song of Songs | |
Veni Sponsa Christi | Leone Leoni | 97 | 8 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Veni, dilecte mi | Giovanni Francesco Ramella | Veni cito, veni | 114 | 8 | Text from the Song of Songs |
Venite ad me omnes, qui laboratis | Vincenzo Bertolusi | 70 | 8 | S. Matthiae Apostoli | |
Vid sub altare Dei | Valerio Bona | 84 | 6 | Common of Martyrs, Common of Confessors and Common of Virgins | |
Vidi conjunctos viros | Pompeo Signorucci | 57 | 8 | Common of Apostles | |
Vidi speciosam | Girolamo Montesardo | 47 | 8 | Beatae Mariae Semper Virginis | |
Vidit Dominus Petrum & Andream | Simone Molinaro | 61 | 5 | St. Andrew | |
Vidit Jesus hominem | Michael Deiss | 78 | 6 | S. Matthaei Apostoli | |
Virum misericordiae | Valerio Bona | 77 | 6 | Bartholomew the Apostle | |
Vulnerasti cor meum | Arcangelo Borsaro | 115 | 8 | Text from the Song of Songs |