Choralis Constantinus (Heinrich Isaac): Difference between revisions
Jump to navigation
Jump to search
(Created page with "Go to: http://en.wikipedia.org/wiki/Choralis_Constantinus") |
Richard Mix (talk | contribs) (begin table for vol 1) |
||
Line 1: | Line 1: | ||
[[Heinrich Isaac]]'s '''''Choralis Constantinus''''' was commissioned for the cathedral of Constance in 1508 and published posthumously in three books 1550-1555. {{WikipediaLink|Choralis_Constantinus}} | |||
{{IMSLP2|Choralis Constantinus I (Isaac, Heinrich)}} | |||
{| class="wikitable" | |||
|- | |||
| Asperges me Domine/Gloria Patri | |||
|- | |||
! | |||
! Introit | |||
! Alleluia/Tract | |||
! Sequence | |||
! Communion | |||
|- | |||
| De {{CC|Trinity|Sanctissima Trinitate}} | |||
| Benedicta sit sancta Trinitas | |||
| Benedictus es, Domine | |||
| Benedicta semper sancta sit Trinitas | |||
| Benedicite Deum | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost I|Domenica I p. Pentecosten}} | |||
| Domine in tua | |||
| Domine Deus salutis | |||
| | |||
| Narrabo omnia mirabili | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost II|Domenica II p. Pentecosten}} | |||
| Factus est Dominus | |||
| Deus judex justus | |||
| | |||
| Cantabo Domino | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost III|Domenica III p. Pentecosten}} | |||
| Respice in me | |||
| Diligam te virtus | |||
| | |||
| Ego clamavi | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost IV|Domenica IV p. Pentecosten}} | |||
| Dominus illuminatio | |||
| Domine in virtu te | |||
| | |||
| Dominus firmamentum | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost V|Domenica V p. Pentecosten}} | |||
| Exaudi Domine | |||
| In te Domine | |||
| | |||
| Unam petii | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost VI|Domenica VI p. Pentecosten}} | |||
| Dominus fortitudo | |||
| Omnes gentes plaudite | |||
| | |||
| Circuibo et immolabo | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost VII|Domenica VII p. Pentecosten}} | |||
| Omnes gentes plaudite | |||
| Eripe me de inimicis | |||
| | |||
| Inclina aurem | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost VIII|Domenica VIII p. Pentecosten}} | |||
| Suscepimus Deus | |||
| Te decet hymnus | |||
| | |||
| Gustate et videte | |||
|- | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost IX|Domenica IX p. Pentecosten}} | |||
| Ecce Deus | |||
| Attendite populo | |||
| | |||
| Primum regnum | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost X|Domenica X p. Pentecosten}} | |||
| Dum clamarum | |||
| Exultate Deo | |||
| | |||
| Acceptabis sacrificium | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XI|Domenica XI p. Pentecosten}} | |||
| Deus in loco | |||
| | |||
| | |||
| Honora de tua | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XII|Domenica XII p. Pentecosten}} | |||
| Deus meus | |||
| Domine refugium | |||
| | |||
| De fructu saciabitur | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XIII|Domenica XIII p. Pentecosten}} | |||
| Respice Domine | |||
| Venite exultemus | |||
| | |||
| Panem dedisti | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XIV|Domenica XIV p. Pentecosten}} | |||
| Protector et respice | |||
| Quoniam magnus | |||
| | |||
| Panis quem ego | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XV|Domenica XV p. Pentecosten}} | |||
| Inclina Domine | |||
| Paratum cor | |||
| | |||
| Qui manducat | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XVI|Domenica XVI p. Pentecosten}} | |||
| Miserere nostri Domine | |||
| In exitu | |||
| | |||
| Domine memora | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XVII|Domenica XVII p. Pentecosten}} | |||
| Justus es Domine | |||
| Dilexi quoniam | |||
| | |||
| Vovete Domino | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XVIII|Domenica XVIII p. Pentecosten}} | |||
| Da pacem Domine | |||
| Laudate Dominum | |||
| | |||
| Tollite et introite | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XIX|Domenica XIX p. Pentecosten}} | |||
| Salus populi | |||
| Dextera Dei | |||
| | |||
| Tu mandisti | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XX|Domenica XX p. Pentecosten | |||
| Omnia quae | |||
| Deus judex | |||
| | |||
| Memento servo tua | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XXI|Domenica XXI p. Pentecosten}} | |||
| In voluntate | |||
| De profundis | |||
| | |||
| In salutari anima mea | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost XXII|Domenica XXII p. Pentecosten}} | |||
| Si iniquitates | |||
| Confiteor tibi | |||
| | |||
| Dico vobis | |||
|- | |||
| {{CC|Pentecost II|Domenica XXIII p. Pentecosten}} | |||
| Dixit Dominum | |||
| Qui posuit | |||
| | |||
| Amen Dico vobis | |||
|- | |||
| {{CC|Advent I|Adventus I}} | |||
| Ad te levavi | |||
| Ostende nobis | |||
| | |||
| Dominus dabit | |||
|- | |||
| {{CC|Advent II|Adventus II}} | |||
| Popule Sion | |||
| Laetatus Sion | |||
| | |||
| Jerusalem surge | |||
|- | |||
| {{CC|Advent III|Adventus III}} | |||
| Gaudete in Domino | |||
| Excita Domine | |||
| | |||
| Dicite confortamini | |||
|- | |||
| {{CC|Advent IV|Adventus IV}} | |||
| Memento nostri | |||
| Veni Domine | |||
| | |||
| Ecce virgo | |||
|- | |||
| {{CC|Epiphany I|Domenica intra oct. Epiphaniae}} | |||
| In excelso | |||
| Jubilate Deo | |||
| | |||
| Fili quid ego | |||
|- | |||
| Domenica I p. Epiphaniae | |||
| Omnis terra | |||
| Laudate Deum | |||
| | |||
| Dicit Dominum | |||
|- | |||
| Domenica II p. Epiphaniae | |||
| Adorate Deum | |||
| Dominus regnavit | |||
| | |||
| Mirabantur omnes | |||
|- | |||
| {{CC|Septuagesima}} | |||
| Circumdederunt me | |||
| De profundis | |||
| | |||
| Illumina faciem | |||
|- | |||
| {{CC|Sexagesima}} | |||
| Exurge quare | |||
| Commovisti Domine | |||
| | |||
| Introibo adalta | |||
|- | |||
| {{CC|Quinquagesima}} | |||
| Esto mihi | |||
| Jubilate Domino | |||
| | |||
| Manducaverunt et | |||
|- | |||
| {{CC|Ash Wednesday|Cinerum}} | |||
| Misereris omnium | |||
| Domine non secundum | |||
| | |||
| Qui mediatur | |||
|- | |||
| {{CC|Lent I|Invocavit}} | |||
| Invocabit et ego | |||
| Qui habitat | |||
| | |||
| Scapulis suis | |||
|- | |||
| {{CC|Lent II|Reminiscere}} | |||
| Reminiscere miserationum | |||
| Dixit Dominus | |||
| | |||
| Intelligite clamorem | |||
|- | |||
| {{CC|Lent III|Oculi}} | |||
| Oculi mei | |||
| Ad te levavi | |||
| | |||
| Passer invenit | |||
|- | |||
| {{CC|Lent IV|Laetare}} | |||
| Laetare Jerusalem | |||
| Qui confidunt | |||
| | |||
| Jerusalem quae | |||
|- | |||
| {{CC|Lent V|Judica}} | |||
| Judica me Deus | |||
| Saepe expugnaverunt | |||
| | |||
| Hoc corpus | |||
|- | |||
| {{CC|Palm Sunday|Palmarum}} | |||
| Domine ne longa | |||
| Deus meus | |||
| | |||
| Pater si non | |||
|- | |||
| {{CC|Easter 2|Quasimodo geniti}} | |||
| Quasimodo geniti | |||
| | |||
| | |||
| Mitte manum | |||
|- | |||
| {{CC|Easter 4|Misericordia Domini}} | |||
| Misericordia Domini | |||
| Surrexit pastor | |||
| | |||
| Ego sum pastor | |||
|- | |||
| {{CC|Easter 3|Jubilate}} | |||
| Jubilate omnis terra | |||
| Surrexit Christus | |||
| | |||
| Modicum et non | |||
|- | |||
| {{CC|Easter 5|Cantate}} | |||
| Cantate Domino | |||
| | |||
| | |||
| Cum venerit | |||
|- | |||
| {{CC|Easter 6|Vocem Jucunditatis}} | |||
| Vocem jucunditatis | |||
| Benedictus es | |||
| | |||
| Cantate Domino | |||
|- | |||
| {{CC|Easter 7|Exaudi}} | |||
| Exaudi Domine | |||
| | |||
| | |||
| Pater cum | |||
|} |
Revision as of 09:27, 27 October 2016
Heinrich Isaac's Choralis Constantinus was commissioned for the cathedral of Constance in 1508 and published posthumously in three books 1550-1555.
View the Wikipedia article on Choralis Constantinus (Heinrich Isaac).
Choralis Constantinus (Heinrich Isaac) at the Petrucci Music Library (IMSLP)
Asperges me Domine/Gloria Patri | ||||
Introit | Alleluia/Tract | Sequence | Communion | |
---|---|---|---|---|
De Sanctissima Trinitate | Benedicta sit sancta Trinitas | Benedictus es, Domine | Benedicta semper sancta sit Trinitas | Benedicite Deum |
Domenica I p. Pentecosten | Domine in tua | Domine Deus salutis | Narrabo omnia mirabili | |
Domenica II p. Pentecosten | Factus est Dominus | Deus judex justus | Cantabo Domino | |
Domenica III p. Pentecosten | Respice in me | Diligam te virtus | Ego clamavi | |
Domenica IV p. Pentecosten | Dominus illuminatio | Domine in virtu te | Dominus firmamentum | |
Domenica V p. Pentecosten | Exaudi Domine | In te Domine | Unam petii | |
Domenica VI p. Pentecosten | Dominus fortitudo | Omnes gentes plaudite | Circuibo et immolabo | |
Domenica VII p. Pentecosten | Omnes gentes plaudite | Eripe me de inimicis | Inclina aurem | |
Domenica VIII p. Pentecosten | Suscepimus Deus | Te decet hymnus | Gustate et videte | |
Domenica IX p. Pentecosten | Ecce Deus | Attendite populo | Primum regnum | |
Domenica X p. Pentecosten | Dum clamarum | Exultate Deo | Acceptabis sacrificium | |
Domenica XI p. Pentecosten | Deus in loco | Honora de tua | ||
Domenica XII p. Pentecosten | Deus meus | Domine refugium | De fructu saciabitur | |
Domenica XIII p. Pentecosten | Respice Domine | Venite exultemus | Panem dedisti | |
Domenica XIV p. Pentecosten | Protector et respice | Quoniam magnus | Panis quem ego | |
Domenica XV p. Pentecosten | Inclina Domine | Paratum cor | Qui manducat | |
Domenica XVI p. Pentecosten | Miserere nostri Domine | In exitu | Domine memora | |
Domenica XVII p. Pentecosten | Justus es Domine | Dilexi quoniam | Vovete Domino | |
Domenica XVIII p. Pentecosten | Da pacem Domine | Laudate Dominum | Tollite et introite | |
Domenica XIX p. Pentecosten | Salus populi | Dextera Dei | Tu mandisti | |
Pentecost XX|Domenica XX p. Pentecosten | Omnia quae | Deus judex | Memento servo tua | |
Domenica XXI p. Pentecosten | In voluntate | De profundis | In salutari anima mea | |
Domenica XXII p. Pentecosten | Si iniquitates | Confiteor tibi | Dico vobis | |
Domenica XXIII p. Pentecosten | Dixit Dominum | Qui posuit | Amen Dico vobis | |
Adventus I | Ad te levavi | Ostende nobis | Dominus dabit | |
Adventus II | Popule Sion | Laetatus Sion | Jerusalem surge | |
Adventus III | Gaudete in Domino | Excita Domine | Dicite confortamini | |
Adventus IV | Memento nostri | Veni Domine | Ecce virgo | |
Domenica intra oct. Epiphaniae | In excelso | Jubilate Deo | Fili quid ego | |
Domenica I p. Epiphaniae | Omnis terra | Laudate Deum | Dicit Dominum | |
Domenica II p. Epiphaniae | Adorate Deum | Dominus regnavit | Mirabantur omnes | |
Septuagesima | Circumdederunt me | De profundis | Illumina faciem | |
Sexagesima | Exurge quare | Commovisti Domine | Introibo adalta | |
Quinquagesima | Esto mihi | Jubilate Domino | Manducaverunt et | |
Cinerum | Misereris omnium | Domine non secundum | Qui mediatur | |
Invocavit | Invocabit et ego | Qui habitat | Scapulis suis | |
Reminiscere | Reminiscere miserationum | Dixit Dominus | Intelligite clamorem | |
Oculi | Oculi mei | Ad te levavi | Passer invenit | |
Laetare | Laetare Jerusalem | Qui confidunt | Jerusalem quae | |
Judica | Judica me Deus | Saepe expugnaverunt | Hoc corpus | |
Palmarum | Domine ne longa | Deus meus | Pater si non | |
Quasimodo geniti | Quasimodo geniti | Mitte manum | ||
Misericordia Domini | Misericordia Domini | Surrexit pastor | Ego sum pastor | |
Jubilate | Jubilate omnis terra | Surrexit Christus | Modicum et non | |
Cantate | Cantate Domino | Cum venerit | ||
Vocem Jucunditatis | Vocem jucunditatis | Benedictus es | Cantate Domino | |
Exaudi | Exaudi Domine | Pater cum |